jazykové pobyty v zahraničí

» Angličtina » Veľká Británia

Brighton

Brighton

Brighton je krásne prímorské stredisko anglickej kultúry a štýlu a to už 200 rokov. Fascinujúca história či každoročný Brighton festival ročne láka tisícky turistov. Rovnako i množstvo rôznych obchodov, butikov, dynamický nočný život v miestnych kluboch a baroch, divadlách či po Londýne najväčší počet reštaurácií majú svojim návštevníkom čo ponúknuť. Za pokochanie stojí i palác Royal Pavilion, majestátna budova plná obchodov a reštaurácií Brighton Pier či prístavné mesto Marina Village.

 

Prehľad škôl a univerzít v meste:

Manchester

Manchester

Tretie najnavštevovanejšie mesto Veľkej Británie slávne i vďaka kedysi obľúbeným menčestrákom. Priaznivci futbalu si toto mesto isto okamžite spoja so známym klubom Manchester United a miestnym štadiónom Old Trafford. Metropolitný okres severného Anglicka s historickým významom najmä v priemyselnej revolúcii, čoho artefakty sa oplatí vidieť v známom Múzeu vedy a priemyslu. Dovoľte svojmu oku pokochať sa Manchesterskou katedrálou či majestátnou sklenou galériou Urbis. Pivkári si taktiež prídu na svoje túrou po miestnych puboch s profesionálnym sprievodcom, ktorý vám možno priblíži i kúsok miestnej histórie. Ak vám z túry vytrávi, mierte rovno do reštaurácie Revolution, kde, ak nebudete obslúžení do 15 minút, jedlo bude na účet podniku.

Prehľad škôl a univerzít v meste:

Londýn

Londýn

Hovorí sa radšej jedenkrát vidieť ako stokrát počuť. Čo sa týka tejto európskej metropoly, tak to určite platí dvojnásobne. Hlavné mesto Veľkej Británie je svetovým lídrom v umení a kultúre. Taktiež je to miesto, kde sa stretáva história s najmodernejším štýlom. V skratke povedané, Londýn je ideálny pre trávenie voľného času. Poprechádzajte sa popri rieke Temža alebo si jednoducho užite atmosféru tejto medzinárodnej metropoly. Jedna vec je istá – v domove anglického jazyka sa stále niečo deje a nudiť sa tu určite nebudete.

Prehľad škôl a univerzít v meste:

Bournemouth

Bournemouth

Prí­morské letovisko sa pýši čistými zlatými plážami a patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta južného Anglicka. K dispozícii sú početné prístavy so širokým zastúpením vodných športov a aktrakcií. Navštívte oceanarium a nazrite do podmorského sveta alebo si užite výhľad na mesto z horúceho balóna. V meste sa nachádza univerzita a tým početné študentské osadenstvo, vďaka ktorému má Bournemouth kozmopolitný charakter. Okolie mesta nabáda k mnohým výletom. Po návrate z výletov neobíďte klasické juhoanglické krčmy a nezabudnite ochutnať miestne špeciality. Večer sa vyberte do divadiel, na koncerty a do študentských klubov, medzi ktoré patria i Opera House alebo Elements.

Prehľad škôl a univerzít v meste: