jazykové pobyty v zahraničí

» Nemčina » Nemecko

Heidelberg

Skvost medzi kultúrnymi destináciami Nemecka. Mesto ležiace v legendárnom údolí Odenwald rieky Neckar. Turistov láka najmä Staré mesto Altstadt plné architektonických klenotov ako hrad Heidelberg, kostol sv. Ducha či Starý most. Heidelberg je zároveň domovom najstaršej univerzity Nemecka založenej   v roku 1386, ktorá bola je považovaná za neoficiálne mesto intelektuálov. Nacistický amfiteáter postavený počas krutého režimu je dnes dejiskom rozličných osláv a koncertov, festivalov a podujatí, ako napríklad ples upírov, Classic music festival či medzinárodný Easter Egg trh a vianočný trh.

Prehľad škôl a univerzít v meste:

Regensburg

Regensburg

Pompézne mesto kráľov a císarov situované v doline na sútoku Dunaja a Regennu. Historické jadro tohto mesta je považované za  jednu z najviac zachovalých stredovekých nemeckých miest. I preto bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Mesto však nežije len minulosťou, ale ho možno porovnávať s inými veľkomestami. Možno tu nájsť najväčšiu koncentráciu krčmičiek a pivníc v celom Nemecku. Regensburg je i mestom univerzitným. Jeho návštevník nesmie opomenúť prechádzku po Kamennom moste - najstaršom moste v Európe, návštevu gotickej katedrály sv. Petra, Zámok sv. Emmerama či Prétorskú bránu.

Prehľad škôl a univerzít v meste:

Berlín

Berlín

Rušné ulice a tiché parky. Pulzujúce kluby a dôstojná filharmónia. Luxusné butiky a blšie trhy. Pochmúrne paneláky, cisárske paláce a perly modernej architektúry. To všetko je Berlín. 

Je hlavné mesto Nemecka a po zjednotení patrí k najväčším európskym mestám. Je vyhľadávaným miestom pre turistov, centrom zábavy, kultúry, popretkávané historickými pamiatkami a určite stojí za to ho navštívit.

Mezi symboly Berlína, ktoré určite musíte vidieť, patri Brandenburská brána. Od nej ďalej pokračuje historická trieda Unter den Linden (Pod lipami) až po Múzejný ostrov. Na tejto ulici lemovanej lipovým stromoradím nájdeme Humboldtovu univerzitu, Štátnu operu a množstvo historických sôch a budov. Navštíviť sa oplatí zámok  Charlottenburg, Berlínsku radnicu, Berliner Dom a mnoho ďaľších ako aj najstaršiu ZOO v Nemecku.
Berlín sa nazýva aj mestom múzeí. Nájdete ich tu 175.

Keď už máte pamiatky pobehané, môžete zvyšné peniaze minúť v niektorom z berlínskych nákupných centier.

Berlín je nepochybne tým správnym miestom, kde sa môžete zoznámiť s históriou Nemecka, ale aj s jeho súčasnou atmosférou.

Prehľad škôl a univerzít v meste: