Study and Work program

Študent na začiatku programu absolvuje intenzívny kurz. Dĺžka kurzu a intenzita je voliteľná a závisí od aktuálnej úrovne angličtiny daného uchádzača. Uchádzač si môže zvoliť lokalitu školy podľa svojho výberu po celom území Veľkej Británie. Po ukončení kurzu anglického jazyka obdržíte certifikát o jeho absolvovaní. Takisto je možné zúčastniť sa skúšky TOEIC alebo Cambridge a získať medzinárodne uznávaný certifikát. 

Po ukončení vstupného kurzu musí mať uchádzač minimálne úroveň mierne pokročilú- B1.
Študenti pracujú väčšinou v hoteloch, reštauráciach, puboch, rýchlych občerstveniach alebo rekreačných strediskách. Ponúkané pozície sú rôzne. Vaše umiestnenie závisí od znalosti anglického jazyka a Vašich skúsenosti.


Otvorené sú tieto pozície:
Čašník
Barman
Všeobecný asistent
Pomocník v kuchyni
Chyžná
Recepčná/ý (možné len pre uchádzačov s plynulou znalosťou anglického jazyka a skúsenosťami)


Mzda:
Garantovaná mzda je minimálne 7.50 £/hod. Ak máte menej ako 25 rokov, tak mzda je od  7,05 £/hod


Ďĺžka programu:
vstupný kurz (min.2 týždne) + pracovné umiestnenie na min. 3 mesiace. Na program sa je potrebné prihlásiť minimálne 2-3 týždne vopred.


Ubytovanie a strava:
Počas kurzu:
je možné si zvoliť v rodine s polpenziou, študentský apartmán, privátne ubytovanie, hotel a pod. V závislosti od ponuky konkrétnej školy.

Po následnom pracovnom umiestnení: závisí od podmienok zamestnávateľa. Väčšinou sa náklady pohybujú cca 20-50 GBP/týždeň a sú strhávané z výplaty. Vo väčšine hotelov je v cene ubytovania poskytovaná aj strava.


Zameranie kurzu
Je smerované na oboznamovanie sa s každodennou anglickou konverzáciou, počúvaním, gramatikou, čítaním a písaním Škola plní najmä úlohu poskytnutia sociálneho prostredia pre študentov, ktorí tak majú možnosť sa stretávať s mladými ľuďmi z celého sveta a nadobúdať nielen jazykové schopnosti, ale i nadviazať priateľstvá na celý život. Vo voľnom čase sa môžu zúčastniť mimoškolských aktivít, plážového volejbalu, exkurzií a pod. Kurzy prebiehajú 5 dni v týždni - od pondelka do piatku. Počet hodín závisí od zvolenej intenzity kurzu.

Programové podmienky
- minimálny vek 18 rokov
- postačujúca je aj základná úroveň anglického jazyka, pri nástupe do práce však min. úroveň B1
- pracovné skúsenosti v gastronómii sú výhodou, nie podmienkou
- odovzdanie kompletnej programovej dokumentácie